درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من

آموزش Microsoft Access - قسمت هشتم- روشهای دیگر در ایجاد گزارش (Report)

1 نظرات

با عرض سلام


در ادامه ی بحث قبلی، در این مقاله به روش دوّم ایجاد یک گزارش، بوسیله

Report Wizard

میپردازیم، در Report Wizard با استفاده از پرسشها و پاسخهائی، Access گزارش مورد نظر ما را میسازد، برای این منظور وارد زبانه Create شده، و از گروه Reports گزینه Report Wizard را انتخاب مینمائیم:Imageهمانگونه که در تصویر بالا مشاهده مینمائید، شما قادر به انتخاب جدولها و پرس و جوهای بانک اطلاعاتی موجود هستید و میتوانید فیلدهای مورد نظرتان را در گزارش شرکت دهید، با زدن گزینه Finish میتوانید از ادامه دادن مراحل صرف نظر کرده و کار تولید گزارش با استفاده از Report Wizard را به پایان برسانید.


در مرحله بعدی (در Access 2013)، طبق تصویر زیر میتوانید نحوه نمایش اطلاعات در گزارش را مشخص نمائید:Imageو در مرحله بعدی قادر به گروه بندی گزارش بر اساس فیلدهای مورد نظر خواهید بود و پس از انتخاب فیلدهای مورد نظر میتوانید با استفاده از گزینه Priority اولویت گروه بندیها را تغییر دهید؛Imageدر قسمت بعدی شما قادر به مرتب سازی صعودی(Ascending) یا نزولی (Descending) فیلدها خواهید بود و تا 4 مرحله میتوانید این مرتب سازی را انجام دهید. برای تغییر حالت Ascending به Descending یا بالعکس، بر روی عنوان آنها کلیک نمائید:Imageو در مرحله بعدی شما میتوانید تنظیمات مربوط به Layout و حالت افقی (Landscape) یا عمودی (Portrait) بودن صفحه گزارش را مشخص نمائید:Imageو در آخرین مرحله، میتوانید نامی برای گزارش و یک نما برای نمایش آن (Design یا Print Preview) انتخاب نمائید؛ImageImageروش دیگر در ایجاد گزارش استفاده از گزینه

Report Design

در گروه Reports از زبانه Create میباشد. در این روش گزارش در نمای Design بصورت خالی باز شده و شما با استفاده از ابزار Add existing fields در گروه Tools از زبانه Design قادر به اضافه کردن فیلدهای مورد نظر خواهید بود. و با استفاده از ابزارهای دیگری همچون Title و Logo ( که در مقالات قبلی توضیح داده شده اند) قادر به اضافه نمودن عنوان و آرم مورد نظر خود برای گزارش میباشید؛Imageلازم به ذکر است که؛ برای

رسم نمودار در Access

در نسخه های قبل از 2007 این نرم افزار، از ابزاری به نام

Chart Wizard

استفاده می شد، اما در نسخه های 2007 و 2010 از نمای جدیدی به نام

Pivot Chart

جهت نمایش داده ها و مقایسه آنها در قالب نمودار استفاده شد. و متأسفانه در نسخه 2013 با حذف شدن Pivot Chart و Pivot Table عملاً امکان رسم نمودار نیست و برای این منظور میبایست از نرم افزار Excel استفاده نمود.
نویسنده: محمود کیاستی


منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران


هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده، دارای اشکال اخلاقی می باشد.آیا این مطلب را پسندیدید؟
ردیف عنوان قیمت
1 آموزش Microsoft Access - قسمت اول - آشنائی و مفاهیم مقدماتی رایگان
2 آموزش Microsoft Access - قسمت دوّم - کار با Tables رایگان
3 آموزش Microsoft Access - قسمت سوّم - فیلدها و رکوردها رایگان
4 آموزش Microsoft Access - قسمت چهارم- فیلترینگ و ایجاد ارتباط بین جدولها رایگان
5 آموزش Microsoft Access - قسمت پنجم- ایجاد پرس و جو (Query) رایگان
6 آموزش Microsoft Access - قسمت ششم- ایجاد فرم (Form) رایگان
7 آموزش Microsoft Access - قسمت هفتم- ایجاد گزارش (Report) رایگان
8 آموزش Microsoft Access - قسمت هشتم- روشهای دیگر در ایجاد گزارش (Report) رایگان
9 آموزش Microsoft Access - قسمت نهم - مراحل انجام یک پروژه بصورت کلی رایگان
  • سلام . خسته نباشید. واقعا حال کردم با این سایت . خیلی عالی بود . اطلاعات رو اصطلاحا مختصر و مفید ارائه کردید . دمتون گرم.


برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow