daadaa

انتخاب بین ویندوز 7 ، 8.1 یا 10 - کدامیک بر حسب تجربه؟

سلام

دوستان من از روز اول سون رو ترجیح دادم.ویندوز 8 اومد نصب هم حتی نکردمش. 8.1 اومد بازم نرفتم سراغش.الان 10 اومده . با توجه به اینکه من زیاد کارای گرافیکی و برنامه نویسی میکنم ، کدوم ویندوز بهتره؟

هیچ آشنایی با ویندوز 8 یا 10 ندارم و فکر کنم خیلی کار باهاش سخته واسم.در عوض ویندوز سون رو خیلی خوب واردم.از نظر نصب نرم افزارای کرک ، اینترنت کدوم بهتره؟

مشکل و چالش اصلی من بلد نبودن و ناآشنا بودن با نسخه های غیر از 7 هست.

لپ تاپم هم رم 4 ddr4

cpu i5

graphic 2

هست.بر حسب تجربه پیشنهاد شما چیه؟ روی همون سون بمونم یا برم روی 8.1 یا برم رو 10 ؟

#مقایسه_ویندوز_هشت_و_هفت #ویندوز_7 #آموزش_ویندوز_8.1 #مقایسه_ویندوز_8_و_ویندوز_7 #ویندوز_10 #ویندوز
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

همون 7 بهتره

** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **
Milad

به نظر من اگه قصد دارید ویندوزتون رو عوض کنید 10 نصب کنید

الان ویندوز 10 خیلی Stable شده و مشکلات آنچنانی نداره

شما توی فیلدی هستید که هر روز باید پیشرفت کنید و Update باشید

اگه قرار باشه شما و یا امثال شما توی تکنولوژی های 7 سال پیش بمونن پس چه کسی باید پیشرفت کنه؟؟؟

اما پیشنهاد من اینه قبل از اینکه ویندوز قبلی رو پاک کنید سیستمتون رو Dual boot کنید یه مدتی هم با 10 کار کنید که اگه نرم افزار خاصی دارید که ممکنه با 10 Compatible نباشه رو شناسایی کنید و دنبال رفع اشکالش باشید

اگر هم نتونستید یا راهی برای رفع اشکال نبود چیزی رو از دست ندادید و میتونید برگردید به ویندوز قبلیتون

اما اگه صرفا برای عادت به ویندوز 7 نمیخواید برید به سمت 10 به نظر من 10 نصب کنید و نگران عادت نباشید

چون بعد از مدتی به 10 هم عادت میکنید و بالاخره از یه جایی باید شروع کنید به تغییرات و به فکر پیشرفت کردن باشید حتی تو بحث استفاده از ویندوز

AMM

سلام به شما بنده خودم 3 سال هست که از 8 استفاده میکنم یکی از مهمترین دلایلی که استفاده میکنم ویروس های AutoRun اجرا نمیشن (به نظرم از 8 استفاده کنید بهتره)

rasool danesh

سلام

نظر شخصی من اینه که شما بلاخره مجبورین به 10 مهاجرت کنید پس هرچی زودتر این کار رو انجام بدین دستتون جلو است...(اگر تنبلی نمیکنید و وسوسه استفاده از ویندوز 7 نمیشین ، گزینه نصب دوتا ویندوز هم گزینه خوبیه فقط بخاطر اینکه از کارتون عقب نیفتین و اگر کاری بود که توی 10 نشد بلافاصله از 7 استفاده کنید)

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
daadaa

ممنونم

نرم افزاریی که استفاده میکنم

putty

vmware 5.5

photoshop

firefox

office

هست .

ویندوز 8 رو دوستمون فرمودند که ویروس های autorun اجرا نمیشه .

آیا توی ویندوز 10 اجرا میشن؟

تفاوت 8 با 8.1 در چیه؟ 8 رو شنیدم استارت نداره و بیشتر شبیه همون ویندوز 7 هست.

AMM

در مورد تفاوت 8 با 8.1 میشه گفت تفاوتشون انچنان به چشم نمیاد

ویندوز 8 استارت نداره ولی میتونید از کلید میانبر Win+x استفاده کنید و یه فرق کلی که با ویندوز 7 داره مترو هستش که به شما این امکان رو میده یک دید کلی از تمامی نرم افزارها و .. داشته باشید

یکی از مزیت هایی که هم ویندوز 8 داره Graph داخل TaskManager هستش که واقعا بدرد میخوره(میتونی برنامه هایی رو که از منابع سیستمون استفاده میکنن رو مانیتور کنید)

rasool danesh

دوست عزیز همه بحث گراف و ویروس اتوران و ... رو روی ویندوز 10 دارین

و یک نکته مهمتر قیافه ویندوز 10 ، تلفیقی از ویندوز 7 و ویندوز 8 است و مشکلات اون دو ویندوز برطرف شده...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
daadaa

یه دو روزی هست ازش استفاده میکنم خیلی تنظیماتشو بلد نیستم.ویندوز سون رو راحت میتونم شبکه کنم و همه چیشو بلدم و تظیمات فایروال و غیره..کنترل پنلشو فول بودم.ولی این ویندوز ده خیلی پیچیده و مضخرف شده.!

ضمنا کمی احساس میکنم وایرلس رو خوب نمیشناسه.

آموزش در مورد ویندوز ده به فارسی هست؟

Milad

نگید مضخرف

میدونید چندتا مهندس و متخصص دست به دست هم دادن تا همچین چیزی درست کنن و چقدر زحمت کشیدن

با یه کلمه همه ی زحمات اون ها رو زیر سوال میبرید

شما فول بودی چون با اون زیاد کار کردی با این هم یه مقدار کار کن بعدش نظر قطعی بدید

و یه چیز دیگه

سعی کنید سیستم اپراتوری پیش نرید و فقط یه Interface یاد بگیرید و هیچ مفاهیمی رو درک نکنید

سعی کنید مفاهیم رو درک کنید نه اینکه گزینه ها رو حفظ کنید

Network BND

بنده یه زمانی میگفتم فقط 7 اما از وقتی روی لپ تاپ ویندوز 10 آپدیت جدید ریختم و کلا دارم با 10 کار میکنم و اینقد این ویندوز عالی هست به هیچ وج حاضر نیستم دیگه 7 یا 8 کار کنم

پیشنهاد میکنم آپدیت جدید ویندوز 10 رو بریزی و لذت ببری.

Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
daadaa

cyruss عزیز کدوم آپدیتو.من یه ویندوز ده روش نصب بود همونو فرمت کردم درایوارو.لپ تاپو تازه گرفتم.رو همون کار میکنم.مدام هم هی پشت سر هم میخوام خاموش کنم مینویسه آپدیت داره میشه دو ساعت طول میکشه ... خستم کرده.

نمیشه یه سری آپدیتاشو کرد بعد غیر فعال کنم دیگه هی نخواد اتوماتیک آپدیت شه؟ حجمم رو هم میخوره لامصب.!

rasool danesh

دوست عزیز اگر ورژن ویندوز شما 1703 باشه آخرین آپدیت رو داره اما در چند هفته اخیر چند ویروس و باج افزار خطرناک اومده که لازمه حتما ویندوز آپدیت بشه

پس آپدیتها واجبه و بزارین حتما انجام بشه.....

توی run تایپ کنید winver و اینتر رو بزنید و عکس صفحه ای که باز میشه رو اینجا بزارین

Network BND

بنده آپدیت ورژن 1703 و build 15063.0 رو نصب کردم و بخاطر حجم دانلود هم نگیره ازم و اتومات آپدیت نشه از قسمت services اومدم windows update رو disable کردم (البته کار اشتباه ی انجام دادم) و راحت دارم ازش استفاده میکنم با سرعت بالا هم و هیچ مشکلی ندارم و هر وقت دیدم آپدیت جدید اومد و نیاز بود آپدیت میکنم!

Reply from 0.0.0.0 bytes:0 time<0ms TTL:000
daadaa

اگر ورژنم 1703 نباشه چطوری میتونم به آخرین نسخه ببرمش؟

سوال دوم اینکه گفته بودند ویندوز 10 نمیشه آپدیتاشو غیرفعال کرد و این انتقادو ازش میکردند.شما میگید میشه؟

سوال سوم اینکه اگر Disable کنیم آپدیت رو دیگه کلا آپدیت نمیکنه یا بررسی میکنه اخطار میده؟ اگر بررسی کنه اخطار بده ولی دانلود نکنه بهتره.

سوال چهارم اینکه کلا فکر کنم ویندوز ده با وای فای مشکل داره...چون دستگاههای وای فای جدید که میخوام کانکت بشم هی وصل نمیشه میگه cannot connect میده . مشکل ویندوزه؟ خیلی کانکت شدن به وای فایش اعصاب خورد کنه.

rasool danesh

چند تا سئوال در یک پست

برای ارتقا ورژن باید ویندوز 10 جدید رو دانلود و نصب کنید

برای بستن آپدیت ویندوز 10 باید به قسمت سرویسها برین و سرویس آپدیت رو متوقف کنید (میشه آپدیت رو بست)

وقتی سرویس آپدیت رو متوقف کنید کلا دانلود نمیکنه

ویندوز 10 به خاطر جدید بودن مقداری با درایور ها مشکل داره البته این مشکل از ویندوز نیست بلکه از شرکتهای سازنده سخت افزار است که باید فوری درایور مربوط به ویندوز 10 رو ارائه بدن اما تنبلی میکنند

مشکل وایرلس شما هم احتمالا از درایور wifi شما است

یکی نکته مهم: اگر ویندوزتون ورژنش 1703 نیست حتما تغییر بدین و جدید نصب کنید چون توی نسخه قدیمی ویندوز 10 گاهی از این مشکلات بود

Milad

فقط آپدیت ویندوز نیست که ترافیک ميزاره

هم App ها هم Cortana

می تونید از App history ,Tabکه توی Task Manager ویندوز 10 اضافه شده ببینید

اما تا اونجایی که من امتحان کردم وقتی سرویس ویندوز آپدیت رو Disable کنید دیگه Download نمیشه ( مطمئن نیستم اما از موقعی که Diasable کردم دیگه Download نکرد)

daadaa

ببخشید سوالم یکمی به نظر سادس:

از این آدرس بخوام بگیرم :

لینک

کدوم نسخه بهتره ؟ enterprise یا home ؟

و اینکه نسخه vl بهتره یا retail ؟

rasool danesh

این لینکی که گذاشتین اینترپرایس نداشت فقط home , pro بود

daadaa

همون فرقی نداره کدومش بهتره؟ از همین سایت بگیرم؟

سوال دوم اینکه اگه رو فلش دانلود کنم چطوری میتونم از روی فلش نصبش کنم ویندوز رو؟ یه فلش دارم که ویندوزو رو یک فولدر داخلش ریختم. چیزای دیگه هم تو فلش هست مثل اهنگ و...

rasool danesh

pro بهتره

از این لینک برای نصب ویندوز با فلش استفاده کنید

قبلش همه دیتای توی فلش رو بردارین چون پاک میشه

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....