محمود کیاستی

آیا ویندوز 8 به سرنوشتی شبیه به سرنوشت ویندوز Vista دچار خواهد شد یا نه؟

سالها قبل، زمانی که ویندوز Vista وارد بازار شد، خاطرم هست که هنوز اکثر کاربران ویندوز، از سیستمهائی با قدرت سخت افزاری بالا برخوردار نبودند که بتوانند از این سیستم عامل استفاده بهینه نمایند، و نهایتاً طولی نکشید که این نسخه از ویندوز بدون استفاده گسترده از آن، از بازار رقابت خارج شد و مدّتی بعد ویندوز قدرتمند 7، در نسخه های متفاوت، جایگزین مناسبی برای ویندوز Vista گردید. در حال حاضر اکثر قریب به اتّفاق دوستداران ویندوز، از نسخه های 7 بهره می برند و و حالا که شرکت بزرگ مایکروسافت پشتیبانی خود را از ویندوز XP قطع نموده است، یقیناً طولی نخواهید کشید که کاربران XP نیز به نسخه های جدیدتر ویندوز روی آورند. حال با توضیحات مختصری که ذکر شد، بحثی مطرح می شود که آیا ویندوز 8، یا 9، با توجّه به مباحث مربوط به مهندسی نرم افزار، در شرایط مساعدی (از لحلظ تطبیق سخت افزار، عدم وجود مشکلات نرم افزاری خاص و بسیاری موارد دیگر...) وارد بازار جهانی شده اند؟ البته ناگفته نماند که تفاوتهای بسیار چشمگیری در زمان ارائه نسخه های Vista و 8 وجود دارد و خصوصاٌ اینکه گستره استفاده از ویندوز 8 به سیستمهای خانگی یا دسکتاپ محدود نمیشود و در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی روز جهان، قابلیت تاچ، سیستمهای ابری و ... جای پیشرفت بسیاری قابل انتظار است... و به نظر بنده همینها دلایل خوبی برای این است که سرنوشت Vista دچار ویندوز 8 و احیاناً 9 نشود، امیدوارم از نظرات مفید متخصصین و کاربران حرفه ای ویندوز، بهره مند شویم.
#سرنوشت_ویندوز_8 #سرنوشت_ویندوز_8_در_مقایل_ویستا #زمان_مناسب_ارائه_ویندوز8
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
سعید خلیفی
سپاسگذارم از مورد بحث خوبتون جناب کیاستی.
در مورد ویندوز Vista، این ویندوز عملا نسخه آزمایشی برای ارائه ویندوز 7 بود. چون اشکالات نرم افزاری و ناسازگاری های سخت افزاری زیادی داشت. حتی روی جز چند مدل لپتاپ، شما جای دیگه ای این سیستم عامل رو زیارت نمی کردین.
در مورد ویندوز 8 و 8.1 و 9، قضیه کاملا متفاوت هست. سرعت فروش اولیه ویندوز 8 از ویندوز 7 بیشتر بود، ولی سرعت انطباق پذیری کاربران کمتر بود. به خصوص که این سیستم عامل ها در شرکت ها و سازمان ها فروش زیادی دارن. سازمان ها برای بروز رسانی به نسخه جدید می بایست هزینه Licensing و بروزرسانی سخت افزاری پرداخت کنند که خیلی مقرون به صرفه نیست. از طرفی این سیستم عامل با هدف یکپارچه کردن سیستم عامل های مایکروسافتی برای تمام پلتفرم ها ارائه شده، از قبیل کامپیوترهای روی میزی، لپتاپ ها، تبلت ها و تلفن های هوشمند. بنابراین کاربران کامپیوترهای روی میزی (به خصوص در شرکت ها و سازمان) علاقه زیادی نشون ندادن. چرا که مجبور بودن کاربران رو برای استفاده از این سیستم عامل آموزش بدن که این خودش هزینه اضافی در بر داشت. ویندوز 8 به خوبی با نرم افزارها و سخت افزارهای قدیمی سازگار هستش. بسیار سریع تر Boot و Shutdown میشه. قابلیت Refresh کردن رو داره. بین پلتفرم های مختلف یکپارچه هستش و ...
من فکر میکنم یک مقدار زمان بیشتری نیاز هستش تا کاربران خودشون رو با این سیستم عامل وفق بدن. به خصوص که خیلی از کاربران به نبود Start Menu گله می کنن.
MCP , MCSA 2003 , MCSE 2003 , MCTS , MCSA 2008 , MCITP: Enterprise Administrator, MCSA 2012, MCSE 2012, MCSA 2012, MCSE 2012:Server Infrastructure
فرهاد خانلری
سلام دوستان عزیز
بنده هم موافق صحبت های مهندس sadegh هستم
به نظر من اگر ویندوز9 بیاد حتماً 8 هم مثل ویستا میره جزو خاطرات

حتماً میدونید که مایکروسافت بهترین نیم بازاریابی رو داره و خوب میدونه که محصولاتش رو چطوری بفروشه
مثلاً تو بحث برنامه نویسی 3 سالی بود که جاوا با JMV خودش تونسته بود کاری کنه تا برنامه نوشته شده وابسته نباشه به پلتفرم
تو این مدت فقط و فقط مایکروسافت نگاه کرد و فکر کرد به موضوع " این که مایکروسافت پس از سه سال پیشروی جاوا اومد و Dot Net رو عرضه کرد و اونم به صورت Free تو وبسایتش گذاشت " و تونست به بهترین نحو بازار خودش رو برگردونه کاریست بس دشوار اما تونستن کاری کنن کاربرهای ازدست رفتشون برگردن و با ویژوال استادیو ای که حتی جاوا کارها میتونن توش کد بزنن (#J) تونست بازار رو از آن خودش کنه به هر حال همه اینا مستلزم داشتن فکر هایی است که تیم فلسفه و منطق و بازاریابی شون انجام میدن.

نمیدونم شاید اینم سیاست کاری اون ها هست که میان یه نسخه میدن بیرون و پس از مدتی یه آپدیت میدن روش و کمی فکر ها رو درگیر این موضوع میکنن و سپس اقدام به عرضه نسخه نهایی خودشون با اسم متفاوت میکنن
کاری که در ویستا اتفاق افتاد
من میگم ویستا رو هم میتونست به بهترین شکل درست و حسابی اش کنه اما اینکه بعد از مدت کمی 7 اومد تو بازار با اون همه ورژن هایی که داشت و ویستا رو منسوخ کرد چی بود داستانش حتماً همون بحث بازاریابی شون هست
شاید هم عده ای بگن نه ویستا چون Core اش با Xp کاملاً متفاوت بود مایکروسافت میخواست محک بزنه استقبال کاربر ها رو.
اما نمیشه از حق گذشت که 8 هم نسبت به 7 قابلیت های جالبی داشت
مثل گذاشتن پسورد به صورت تصویری برای ورود به سیستم و یا حتی سرعت بالا اومدن و خاموش شدنش که برتری خودش رو به 7 نشون میده
البته مهندس خلیفی تفاوت های ویندوزهای Seven و Eight و معرفی امکانات جدید ویندوز 8
رو قبلاً در این وبسایت تهیه کردند که لینک کردم.

وب سایت توسینسو

وب سایت توسینسو

وب سایت توسینسو

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

وب سایت توسینسو

همونطور که ملاحظه میکنید در اکثر موارد ئیندوز 8 از ویندوز 7 پیشی گرفته .

به امید پیشرفت
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
حسین احمدی
من فکر نمی کنم 8 به سرنوشت ویستا دچار بشه، چون فلسفه وجودی ویندوز 8 با ویستا و 7 کاملا" متفاوت هست.

ویندوز ویستا و 7 میشه گفت یه جورایی اومدن نسخه های قبلی رو بهینه کردند، یعنی همون هسته با ظاهر و امکانات بهتر و جدیدتر. اما هدف از ارائه ویندوز 8، یکپارچه سازی پلاتفرم های موبایل، تبلت و Desktop مایکروسافت هست. یعنی مایکروسافت در حقیقت با ارائه رابط مترو داره بازار ابزارهای لمسی یا همون تاچ رو هدف میگیره و هسته جدیدی برای ویندوز ارائه داده که اسمش RT هست.

الان مدت زیادی هست که دارم با ویندوز 8 کار میکنم و آخرین به روز رسانی که برای 8.1 ارائه شد رو هم گرفتم. به شخصه اونقدر که توی ویندوز 8 راحتم تو 7 نبودم، چه از لحاظ سرعت و چه از لحاظ کارائی. مخصوصا" با به روز رسانی نسخه آخر که خیلی بهتر هم شده.

بعد نمیدونم دوستان آخرین کنفرانس Build مایکروسافت رو مشاهده کردند. در مورد آینده ویندوز صحبت کردند که چند نکته به نظرم خیلی مهم اومد:

1. همونطور که دوستان اطلاع دارن، مایکروسافت Windows Phone 8.1 رو معرفی کرده و یکی از اهداف اصلی یکپارچه سازی توسعه نرم افزار ها برای Windows Phone و Windows هست، در حقیقت توسعه دهندگان میتونند برنامه های خودشون را مشترکن برای Windows Phone و Windows بنویسن. به نظرم سرعت رشد برنامه های Windows Store با اینکار خیلی سریعتر خواهد شد.
  2. مورد بعدی بازگشت دکمه Start به محیط Desktop هست، تو این کنفرانس پیش نمایشی از بازگشت Start در معرض عموم قرار داده شد که میشه گفت بعد از سخت گیریهایی که مدیر قبلی واحد ویندوز داشت، یه حرکت مثبت در جهت احترام به افکار عمومی هست. با بازگشت Start جدید، کاشی های مترو و منوی Start کلاسیک به صورت ترکیبی در اختیار کاربر قرار میگیرن.
  3. مورد بعدی رایگان شدن License ویندوز برای دستگاه های زیر 10 اینچ بود که این خودش کمک زیادی به پایین آوردن قیمت دستگاه های مبتنی بر ویندوز و به دست آوردن بازار هست.
لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد
majid55
مهندس خلیفی با درود ببخشید من منظور شما را از این قسمت جمله متوجه نشدم میشه یک توضیح بفرمائید

سرعت فروش اولیه ویندوز 8 از ویندوز 7 بیشتر بود، ولی سرعت انطباق پذیری کاربران کمتر بود

این دوتا مگه مترادف هم نیستند وقتی فروش بالا است یعنی کاربر استقبال کرده درست نیست؟
صادق صادقپور
سلام
فکر می کنم منظور ایشون درواقع این بوده که این محصول بعد از عرضه اش به بازار،به تعداد زیاد،و خیلی زود و سریع بفروش رسید، اما کاربرا نتونستند باهاش خوب اخت پیدا کنن و اجین بشن،درواقع علی رغم فروش زیادش،به دل کاربراش ننشسته و اونم به دلیل نو پا بودنشه.
سعید خلیفی
بله مجید جان، تعداد نسخه های اولیه بیشتری از ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7 فروخته شد. ولی کاربران دیرتر خودشون رو با ویندوز 8 وفق دادن. البته این روند بعد از اتمام پشتیبانی ویندوز XP توسط مایکروسافت، بیشتر شده.
MCP , MCSA 2003 , MCSE 2003 , MCTS , MCSA 2008 , MCITP: Enterprise Administrator, MCSA 2012, MCSE 2012, MCSA 2012, MCSE 2012:Server Infrastructure
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....